Taipärane kanasupp köögiviljadega (Tom Kha Gai)

Lugu siis selline, et võtsin nõuks korraliku tai kanasupi köögiviljadega ära solkida. Häbi küll, aga mul oli kohe alguses selline plaan, et tahaks vürtsikasse kookospiimaga suppi külmutatud aedvilja surada. Kõlab nagu kooli söögitädi kättemaks. Mõnel avarama silmaringiga koolikokal on kindlasti tulnud mõte panna lapsed aedvilju sööma, kui neile veidi peenem leem peale keeta. Ma usun, et see võiks toimida. Kui õige aeg käes, testin ka oma lapse peal. Enda õigustuseks võin veel öelda, et sõin Malaisias (mis on Taimaa naaber) Taman Negara rahvuspargis (kus suurem osa töötajaid oli suht hiljuti džunglist välja astunud) analoogset suppi, mis oli terav kui kurat, aga kus hulpisid sees porgandiribad ja kärbatanud lillkapsaõisikud.

Algne retsept on Nami-namist. Ja siin see, mis välja tuli.

4-le

2 kanafileed

1 sl kalakastet

1 l kanapuljongit (2 kuubikust)

4 vart sidrunheina*

10 cm ingverijuurt

peotäis kaffirlaimi lehti*

400 g kookospiima

6-7 suurt šampinjoni

1 pakk külmutatud aedviljasegu "Kerge supp" (peakapsas, paprika, porru, tomat, seller, sibul)

1 - 2 tl tai punast karripastat

laimimahla

Serveerimiseks hakitud värsket koriandrit ja viilutatud punast tšillikauna

1 Lõika kanafileed suupärasteks tükkideks, sega kalakastmega ning lase seni maitsestuda, kuni puljongit valmistad.

2 Kasuta ainult sidrunheina valget alumist osa, eemalda välimised puised kihid, lõika vars umbes 2-3 cm juppideks ning tambi need kergelt noaga katki, et aroomid ja õlid paremini suppi maitsestama pääseksid.

3 Sega potis kanapuljong, sidrunhein, ingveriribad ja laimilehed. Kuumuta keemiseni, kata kaanega ning kuumuta tasasel tulel umbes 30 minutit.

4 Kurna puljong läbi sõela, vala selge puljong tagasi potti. Lisa kanafileetükid, külmutatud aedvili, õhukeselt viilutatud seened, kookospiim ja lusikatäis tai punast karripastat ning kuumuta umbes 10 minutit, kuni kana on keenud.

5 Maitse, soovi korral lisa veel karripastat, kalakastet ja laimimahla. Serveerimisel puista supile hakitud koriandrilehti ning viilutatud tšillipipart.

* Sidrunheina müüakse ka pasta kujul purgis (nt Stockmannis) ja see säilib külmkapis suletuna vähemalt aasta. Nii sidrunheina kui kaffirlaimilehti võib edukalt säilitada sügavkülmas. Kuivatatud kaffirlaimilehti saab nt Piprapoest, aga võib ka asendada laimikooreribadega.

P.S. Sidrunheinapurk oli pärast u 3 aastat hallitama läinud ja laimimahla mul ka ei olnud, aga ikka sai väga hea ja üpriski õige maitsega.

Previous
Previous

Beseekattega sidrunikook

Next
Next

Meremaiguline võileivatort